Jak dopasować spodnie?

Podobnie jak panie, mężczyźni też mają różne sylwetki, w których chcą eksponować swoje atuty i maskować gorsze strony. Dlatego warto wiedzieć, jak dobrać odpowiedni krój, by dobrze się prezentować.

Jeśli nie jesteś zbyt wysoki, unikaj spodni z mankietami. Optycznie skracają sylwetkę. Powinieneś dobierać dość przylegające spodnie, gdyż zbyt szerokie nogawki poszerzą twoje nogi. Panowie niscy i bardzo szczupli zaś, ponownie jak poprzednia grupa powinni unikać mankietów, a dodatkowo muszą poszukiwać spodni z obniżonym stanem.

O wiele łatwiej mają mężczyźni, którzy mają około metra osiemdziesięciu. Im pasuje niemal każdy krój. Muszą za to uważać, by spodnie nie były za krótkie, lecz opierały się z tyłu o but. Zaś panowie bardzo szczupli i wysocy powinni poszukiwać takich, z lekko rozszerzanymi u dołu nogawkami. Dzięki temu sprytnemu zabiegowi krawieckiemu dodadzą sobie kilka kilogramów.

Oczywiście poza krojem istotny jest także kolor i wzór. Ciemne kolory wyszczuplają sylwetkę, jasne zaś sprawiają, że wydaje się ona szersza. Wzór w pionowe prążki może optycznie przydać mężczyźnie kilku centymetrów.