Sekrety marynarki

Wiele kobiet twierdzi, że garnitur dodaje mężczyźnie uroku. I jest w tym wiele prawdy, zwłaszcza jeśli stosuje się do kilku podstawowych zasad jego noszenia.

Po pierwsze wielu panów ma dylemat na temat ostatniego guzika marynarki – zapinać go, czy nie? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie nie! Ten element służy tylko zachowaniu proporcji w stroju i estetyce. Nie powinno się także siedzieć w zapiętej marynarce, ponieważ układa się zdecydowanie niekorzystnie. Jednak jej zapięcie jest wymogiem zaraz po przyjęciu postawy stojącej.

Zrezygnuj także z wypychania zewnętrznych kieszeni. Wygląda to bardzo nieestetycznie, zwłaszcza jeśli wyraźnie odznacza się zarys komórki lub paczki chusteczek higienicznych. Jeśli musisz mieć jakieś przedmioty przy sobie, umieść je w kieszeniach wewnętrznych. Pamiętaj też, by rękaw marynarki odsłaniał około jeden centymetr mankietu koszuli.

Nasze klientki najczęściej kupują sukienki koronkowe w modnych odcieniach

Wielu mężczyzn ma dylemat dotyczący kamizelek. Nie nosi się ich samodzielnie bez marynarek oraz do marynarek dwurzędowych. Latem w ogóle można z nich zrezygnować, zwłaszcza jeśli jest to strój biznesowy.