Spinki czy guziki?

systemy.perivallontiki.eu

Udając się do sklepu, by kupić nową koszulę zapewne spotkasz się z dylematem dotyczącym zapięcia mankietów. Generalnie występują dwa rodzaje – na guziki oraz na spinki.

Przyjęło się uważać, że spinki są znacznie bardziej eleganckim i szykownym rozwiązaniem. Sprawdzają się na szczególne okazje – na przykład śluby lub oficjalne bankiety. Na rynku jest wiele rodzajów spinek. Od takich wykonanych z drewna, przez srebro, złoto, kamienie szlachetne i półszlachetne oraz mieszanki tych materiałów. Można wybrać takie, które niemal wcale nie rzucają się w oczy lub wręcz przeciwnie – będą kluczowym elementem stylizacji, który będzie przyciągał wzrok. Niektóre sklepy maja w ofercie także zabawne spinki, na przykład z wizerunkiem Flipa i Flapa – to propozycja dla panów z poczuciem humoru i dystansem do oficjalnych uroczystości.

Drugą opcją są tak zwane guziki bieliźniane. Dzięki nim mankiet układa się „na okragło” i nie odznacza się pod marynarką. Są rozwiązaniem dla stylizacji bardziej casualowych i na co dzień. Pamiętaj jednak, że nie bez kozery nazywają się „bieliźnianymi”. Oznacza to, że nie są zbyt eleganckie i najlepiej ukrywać je pod marynarką. Podobnie jak te z przodu koszuli zakrywa krawat bądź specjalna listwa wykonana z materiału.

Na rynku dostępnych jest wiele fasonów sukien ślubnych na każdą figurę Zobacz jak założyć sukienkę, aby leżała na Tobie idealnie